« Svibanj 2024 »

DRŽAVNA ZAVRŠNICA SPORTSKIH IGARA MLADIH - MALI NOGOMET
Autor: Sanja Hanžek Hrastinski, 6. 10. 2023.

U Splitu se od 2. do 4. 8. 2023. održala Državna završnica Plazma Sportskih igara mladih a naši mali sportaši – nogometaši 4.c razreda pojačani sa Davidom Draguljićem (4.a) i Danielom Pršljom (4.b) ostvarili su izvrsne rezultate na Tommy turniru u malom nogometu. Naša ekipa se natjecala pod imenom KAMELEONI.

Na nogometnim terenima FESB-a u Splitu održana je velika državna završnica Tommy turnira u malom nogometu za 2012. godište i mlađe. Najmlađi sportaši su se, uz iznimne nogometne poteze, odlično zabavljali, družili, stvarali nova prijateljstva i svima demonstrirali fair play igru. U napetom Tommy turniru u malom nogometu, pobjedu je odnijela ekipa Međimurski lepi dečki i time osigurala plasman na međunarodnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se održati 21.-25. kolovoza u Splitu, dok su Kameleoni iz Rugvice osvojili srebrnu medalju, a brončana ekipa je Bili As ADB iz Splita. Ekipe osim medalja dobili su i vrijedne Tommy poklon pakete.

Kameleoni, doprvaci Hrvatske Tommy turnira u malom nogometu su: Fran Dražetić, Ivan Bikanec, Damjan Jagatić, Mihael Švedi, Gabrijel Petek, Teo Petek, Leopold Troskot, Stjepan Sočnić, David Draguljić i Danijel Pršlja, a trenerica Mirjana Kirin uz pratnju Marijane Ljubičić.

Sudionici su do Splita putovali HŽ putničkim prijevozom, u sklopu pilot-projekta besplatnog putovanja djece i učenika do bilo kojeg odredišta u Hrvatskoj, a kojim se podržava djecu u školovanju, sportskim i drugim aktivnostima.

Državna završnica u Splitu ugostila je više od 1000 djece iz cijele Hrvatske, a nakon održanih natjecanja Tommy turnira u malom nogometu, stolnog tenisa, FIDE turnira u šahu i HP turnira u tenisu, nastavljaju se natjecanja Coca-Cola Cupa, HEP turnira u rukometu i Kinder Joy turnira u uličnoj košarci.

Koordinator SIM-a: Mirjana Kirin