« Ožujak 2024 »

NOVI NASLOVI U NAŠOJ ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI!

eLektire- http://lektire.skole.hr
Za pristup sadržaju prijavljujete se  svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom koji ste dobili u  školi.

There's no such thing as a kid who hates reading. There are kids who love reading, and kids who are reading the wrong books.

James Patterson

Radno vrijeme školske knjižnice:

1. - 4. r. ujutro

5. - 8. r. poslijepodne

ponedjeljak

utorak

srijeda

8:00 – 14:00​

četvrtak

petak

12:30 - 18:30

1. - 4. r. poslijepodne

5. - 8. r. ujutro

ponedjeljak

utorak

srijeda

12:30 - 18:30

četvrtak

petak

8:00 - 14:00

Knjižnica je zatvorena svakoga prvog utorka u mjesecu zbog održavanja stručnog sastanka Informativni utorak u Zagrebu.

Popis lektire po razredima nalazi se u priloženim datotekama!

lektira 1.razred.docx
 lektira 2.razred.docx
 lektira 3.razred.docx
 lektira 4.razred.docx
 lektira 5.razred.docx
 lektira 6.razred.docx
 lektira 7.razred.docx
 lektira 8.razred.docx

Pipi u knjižnici

Pipi Duga Čarapa je jedan od knjiženih likova za koji su čula mnoga djeca diljem svijeta. Ona je drugačija, neobična i vrlo zanimljiva djevojčica i zato  je obrada te lektire (knjižničarka i 4.d) bila jako zanimljiva. A taj  dječji roman obradili smo na pomalo drugačiji način. Bila je to lektira iz kutije. Učenici su pročitali roman i pronašli kutiju. Na kutiju su napisali osnovne podatke: bilješku o piscu, likove, vrijeme i mjesto radnje, a u  kutiju su skupljali predmete koji su se spominjali u romanu.
Svoje su kutije donijeli na sat lektire. Vadili su predmete iz kutija i o svakom su predmetu rekli nekoliko rečenica – zašto su odabrali  baš taj predmet i u kojem se kontekstu on spominje u djelu. Tako smo na vrlo zanimljiv način pripovijedali i prepričavali doživljaje djevojčice Pipi. Učenici su bili vrlo kreativni i pričljivi. Zadatak je bio i napisati Pipi pismo u kojem su učenici rekli Pipi što misle o njoj. A kao zaključak ću spomenuti opasku jednog učenika koji je rekao da će zamoliti roditelje da mu kupe knjigu Pipi Duga Čarapa jer mu se jako svidjela i želi imati svoju vlastitu. Nadam se da će se učenicima svidjeti i drugi naslovi iz njihove lektire i da će nastaviti i dalje čitati knjige i uživati u tome.

Klikom na sliku ispod, možete pročitati pisma.