« Svibanj 2024 »

Posjet osmaša Zagrebačkom obrtničkom sajmu
Autor: Sanja Hanžek Hrastinski, 27. 4. 2023.

26. travnja 2023. učenici osmih razreda sudjelovali su na Zagrebačkom obrtničkom sajmu koji je organizirala Obrtnička komora Zagreb uz potporu Grada Zagreba i Zagrebačke županije na Zagrebačkom Velesajmu.

Zagrebački obrtnički sajam na jednom je mjestu okupio 22 srednje strukovne škole koje su predstavile svoje programe i zanimanja za koje obrazuju. Naši su se učenici imali prilike upoznati s načinima učenja i rada, porazgovarati sa srednjoškolcima i dobiti odgovore na sva pitanja koja ih zanimaju te saznati što ih sve očekuje ako odaberu obrtničko zanimanje. Na Sajmu su sudjelovali i obrtnici koji su predstavili svoje poslovanje, mogućnosti zapošljavanja i stipendiranja.

Bilo je i brojnih zanimljivosti. Mogao se razgledati kamion na električni pogon, a putem VR naočala moglo će se okušati u mnogim popravcima. Kako bi što prije pronašli svog novog vlasnika, groomeri su uljepšavali nezbrinute pse iz skloništa Dumovec. Kuhari su pripremali razna jela koja su se mogla kušati. Posjetitelji su se mogli uljepšati u kozmetičkom i frizerskom kutku ili osvježiti raznovrsnim napitcima. Svakih pola sata na glavnoj pozornici bilo je predstavljeno jedno zanimanje. Program je bio bogat i raznovrstan tako da su svi mogli dobiti detaljan uvid što svaka škola nudi.

Za sve posjetitelje je osiguran i bogat nagradni fond – svaki sat mogla se osvojiti jedna manja nagrada, uz veću dnevnu i glavnu nagradu. Svi učenici dobili su brošuru s informacijama o svim srednjim strukovnim školama, upisima i postupcima prijava te opisima zanimanja kako bi nakon posjeta što lakše odabrali svoju srednju školu.

Zagrebački obrtnički sajam 2023