« Svibanj 2024 »

Telemach Dana sporta u OŠ Rugvica
Autor: Sanja Hanžek Hrastinski, 5. 4. 2023.

Sportsko-edukativni dan u općini Rugvica Telemach Dan sporta bio je ispunjen napetim natjecanjima uz podršku punih tribina. Mladi sportaši u dvorani Osnovne škole Rugvica natjecali su se u graničaru i atletici te borili za plasman na državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se ove godine održati sredinom srpnja u Rijeci.

Mlade sugrađane podržao je načelnik općine Mato Čičak, pročelnik Upravnog odjela za odgoj i oprazovanje općine Rugvica Ivica Radanović, ravnatelj škole Robert Munđer i Matea Kekez ispred Plazma Sportskih igara mladih.

Svečani program Telemach Dana sporta započeo je paljenjem baklje koji su donijeli mladi sportaši predvođeni Dominikom Kolarinom (4.c), županijskim prvakom u hrvanju.

Djeca su se natjecala u atletici i graničaru u dvije kategorije 2012. godište i mlađi te 2014. godište i mlađi. Kao posebno popularna disciplina istaknuo se graničar, koji kroz natjecanje miješanih ekipa, dječaka i djevojčica, potiče na druženje i inkluziju, a natjecanje stavlja u drugi plan.

Najspretnija ekipa u graničaru bila je ekipa Munje u kategoriji 2014. godište i mlađi, 2. mjesto osvojila je ekipa Pčelice a 3. mjesto  Dronovi.

U kategoriji 2012. godište i mlađi pobjedila je ekipa Tigrići, slijede Carevi i Kameleoni. U atletici se trčalo na 60 m.

Najbrži trkači 2012. godište i mlađi:

Djevojčice:

1. Helena Gašparović (4.d)

2. Lea Maravić (4.b)

3. Lorena Jambrečec (4.c) i Vilma Koprek (3.c)

Dječaci:

1. Damjan Jagatić (4.c)

2. David Draguljić (4.a)

3. David Trupeljak (4.d)

U kategoriji 2014. godište i mlađi:

Djevojčice:

1. Helena Golubić (2.b)

2. Elina Mujkanović (2.c)

3. Valerija Trupeljak (1.c)

Dječaci:

1. Toma Dubud (2.d)

2. Gabrijel Medved (1.c)

3. Saša Cvjetanović (2.d)

Ovogodišnji Telemach Dan sporta posjetit će sve županije u Hrvatskoj i održati ukupno 28 sportsko-edukacijskih evenata.

Plazma Sportske igre mladih, najveća su sportsko amaterska manifestacija u Europi, pružaju djeci osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta da se natječu u 10 sportskih disciplina (Coca- Cola Cup u nogometu, Tommy turnir u malom nogometu, Kinder turnir u uličnoj košarci, HEP turnir u rukometu, odbojka, Hrvatska pošta Cup u tenisu, stolni tenis, turnir u odbojci na pijesku, šah, graničar i atletika).

U 27. sezoni Plazma Sportske igre mladih samo u Hrvatskoj okupit će više od 100.000 djece i mladih.

Koordinatorica SIM-a:
Mirjana Kirin