« Svibanj 2018 »

Ovaj mjesec: 2090
Božićni sajam u OŠ Rugvica
Autor: Kornelija Petrović, 15. 12. 2017.

U petak, 15. prosinca 2017. godine u OŠ Rugvica održan je Božićni sajam. U velikoj sportskoj dvorani, prepunoj posjetitelja, prodavali su se unikatni radovi koje su izradili marljivi učenici, zajedno sa svojim učiteljima i roditeljima, kao i radovi Učeničke zadruge Horugva.

Sve je bilo u  božićnom duhu: vjenčići, ukrasi, čestitke, jaslice, drvca, kuglice,  oslikane bočice…Na  sajmu su se mogli kupiti i radovi djece iz Dječjeg vrtića Didi – PO Maslačak, kao i vidjeti radovi od keramike koje su izradili  učenici – članovi DVD-a Sop – Hrušćica, pod vodstvom  učitelja u mirovini Josipa Bešlije. Najatraktivniji događaj sajma bio je nastup trojice mladića (dvojica su  bivši učenici naše škole, braća Mateo i Luka Šimić, a treći je Matija Horvat Žic) koji su izveli zanimljiv street workout – vrlo uzbudljiv spoj gimnastike i akrobacije. Posjetitelji sajma mogli su se osladiti domaćim kolačima koje su naši učenici i roditelji vrijedno pripremili, a  tko voli slano mogao je uživati u kokicama! Cilj sajma je potaknuti učenike na kreativnost i razviti svijest o tome kako se zajedništvom i malim stvarima čine velika djela.  Prihod od sajma namijenjen je za nabavu projektora i velikog projekcijskog platna. Velik broj posjetitelja potvrda je uspješnosti našeg sajma kao i dokaz da bi se ovako nešto trebalo događati češće.

Julijana Mihaliček

Nastup skupine STREET WORKOUT RUGVICA