OBILJEŽILI SMO DAN ŠKOLE!
Autor: Kornelija Petrović, 31. 5. 2017.

U petak, 26. 5. 2017. godine obilježili smo Dan škole.

Tijekom prijepodneva učenicima od 1. do. 4.  razreda dodijeljena su priznanja za  postignute rezultate u Školskoj ligi, a učenici od 5. do 8. razreda imali su sportska natjecanja. Posebno je bila zanimljiva nogometna i odbojkaška utakmica između učenika 8. razreda i profesora. U obje utakmice pobjedu su „odnijeli“  osmaši. Komentar ravnatelja škole bio je:Bili smo bolji, ali smo izgubili!“

U maloj dvorani bili su izloženi radovi Učeničke zadruge, skupine Robotika, najljepše bilježnice prvašića, crteži učenika Igora Lužnika te „novi lektirni naslovi“ u školskoj knjižnici, kao što je Mlado vino zvano Pooh ili Bajke Braće Griz.

Na parkiralištu pored dvorane bio je parkiran distribucijski kamion tvrtke Ralu logistike d.o.o. u koji su učenici mogli ući i vozač im je objasnio i pokazao  sve što ih zanima. Organizirana je i tombola; bilo je dovoljno napisati samo ime i prezime, ubaciti u kutiju i čekati nagradno izvlačenje na kraju priredbe. A nagrada je mobitel!

Dan OŠ Rugvica 2017- priredba

Svečana priredba započela je u 18.00 sati. Na priredbi su bili nazočni i načelnik Općine Rugvica, gosp. Mato Čičak, predstavnici Ralu Logistike d.o.o, BC Instituta, Gradskog društva Crveni križ Dugo Selo te ravnatelji susjednih škola. Na početku priredbe ravnatelj je prozvao sve učenike i njihove mentore koji su sudjelovali na državnim razinama natjecanja, čestitao im i svakome poklonio knjigu. Kroz priredbu se provlačila glavna tema mir u svijetu. Bilo je veselih pjesmica, igrokaza, pjesme i plesa, a na kraju priredbe izvučena je i glavna nagrada pod sponzorstvom Ralu logistike d.o.o. Mobitel je dobila učenica Ana Matijević, 2.b. Ostalima, više sreće drugi put!