« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST RODITELJIMA
Autor: Sven Barić, 4. 3. 2016.

Poštovani roditelji,

obavještavamo vas da je naša škola, od sljedeće školske godine, u mogućnosti organizirati rad u produženom boravku za učenike od 1. do 3. razreda.

ŠTO JE PRODUŽENI BORAVAK?

Produženi boravak je neobavezni organizirani oblik odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon ili prije nastave i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.
              Osnovne škole organiziraju produženi boravak za potrebe svojih učenika, a na zahtjev roditelja. Već nekoliko godina raste interes i potreba roditelja za produženim boravkom u osnovnim školama jer suvremeni način života sve većem broju roditelja nameće potrebu zbrinjavanja djeteta mlađe školske dobi koje nakon redovne nastave odlazi kući i bez nadzora provodi vrijeme do dolaska roditelja. Samostalan boravak kod kuće često izlaže dijete mnogim opasnostima, a strah i briga roditelja za dijete tijekom radnog dana nameću potrebu za organiziranom brigom o djetetu. Škole time dobivaju novu i zahtjevniju ulogu koja od zaposlenika zahtijeva organiziraniju skrb za dijete tijekom cijeloga dana. Produženi dnevni rad nakon redovite nastave – produženi boravak, jedan je od modela kojim se mogu kvalitetno i sustavno riješiti navedeni problemi. Nova uloga škole na taj će način biti maksimalno i racionalno iskorištena jer pruža nebrojene mogućnosti djelovanja u svrhu pravilnog razvoja i rasta svakog djeteta u kvalitetnu osobu, korisnu svojoj obitelji i zajednici.

Molimo sve roditelje koji su zainteresirani za upis u produženi boravak da ispune prijavnicu koju će uskoro dobiti preko svoje djece koja idu u školu, a roditelje budućih prvašića molimo da istu zatraže u maloj školi ili osobno u Školi.

Da bismo mogli otvoriti produženi boravak potrebno je minimalno 20 prijavljenih učenika. Za sve dodatne informacije obratite se ravnatelju ili stručnoj službi škole.

Ravnatelj škole:

Robert Munđer mag.cin.