UDRUGA TRAUMATIC ARTS
Autor: Sven Barić, 28. 9. 2015.

Udruga Ples na svili nastala je 16. 4. 2012. godine u Zagrebu. Udrugu je osnovala Martina Pavlović, koja djeluje kao predsjednica Udruge i danas. Udruga ima 30 članova, a naziv je promijenila prošle godine u rujnu i otada djeluje pod nazivom Traumatic Arts. Udruga okuplja cirkuske umjetnike kao svoje članove s ciljem ostvarivanja zanimljivih i kreativnih projekata u sferi kulture. Također je organizator redovnih treninga zračnih akrobacija u Centru za kulturu Maksimir od 2013. godine kao i na drugim lokacijama. Organizator je i treninga hula hoopa. Drugo proljeće zaredom Udruga je organizator radionica u prirodi pod nazivom "Igralište". U dvije godine postojanja Udruga je organizirala više projekata u kulturi, te sudjelovala u nizu festivala i mnoštvu marketinških događanja. Ove je godine gradski ured za kulturu podržao projekt "Inicijativa – cirkus kao igralište" u suradnji s Centrom za kulturu Maksimir koji poziva djecu iz domova za nezbrinutu djecu na bavljenje ovim zanimljivim cirkuskim vještinama.

Klikom na "Opširnije" saznajte više.

U sferi kulture glavni je organizator produkcije Svemir – posljednja granica koja je prikazana u Centru za kulturu i informacije Maksimir u lipnju 2013. Svake godine Udruga rad svojih polaznika prezentira u obliku produkcije – zimske i ljetne verzije. Ipak, glavni je projekt Udruge predstava Flying Heel Cabaret koju je sufinancirao gradski ured za kulturu. Flying Heel Cabaret okuplja petnaestak mladih umjetnika iz Zagreba te predstavlja jedan od prvih akrobatskih cabareta u ovim prostorima. U dosadašnje četiri izvedbe, Flying Heel Cabaret posjetilo je više od pet stotina gledatelja. Medijski gledano, predstava je dobila izvrsne kritike. U području marketinških događanja ili evenata Udruga posluje s nizom marketinških agencija poput: Rina travel, Bogadura, Plastelin, Akter Public, itd. Također, izvođači Udruge imali su priliku nastupati u nizu hotela poput: hotel Esplanade Zagreb, Monte Mulini Rovinj, Eden Rovinj, Holiday Inn Beograd, Splendid Budva. Samo prošle godine, Udruga je s navedenim klijentima organizirala dvadesetak različitih događanja. U sferi festivala, Udruga je zračne akrobacije kao i ostale cirkuske umjetnosti promovirala na festivalu avanturističkih sportova Zagreb adventure fest dvije godine zaredom, te je prošle godine bila i sudionik Diversity festivala te TESTfestivala u kazalištu ITD. Ciljevi udruge svake se godine proširuju, te se uglavnom odnose na razvoj cirkuske umjetnosti u Hrvatskoj te na spajanje mladih i kreativnih entuzijasta s ciljem ostvarivanja novih i zanimljivih projekata.

Mediji o nama: