LINO VIŠEBOJAC U OŠ RUGVICA
Autor: Sanja Hanžek Hrastinski, 1. 2. 2018.

U četvrtak, 1. veljače 2018. godine u prepunoj sportskoj dvorani naše škole održano je popularno sportsko natjecanje LINO VIŠEBOJAC u organizaciji Sportskih novosti i Podravke.

U pratnji medvjedića Lina, u Rugvicu je stigla poznata hrvatska taekwondo obitelj Radoš te jedan od naših najtrofejnijih vaterpolista svih vremena i četverostruki olimpijac Dubravko Šimenc.

U uvodnom dijelu programa pjesmom i plesom predstavili su se učenici nižih i viših razreda te svojim izvedbama oduševili sve prisutne. Za najbolji literarni rad na temu „Svijet po mom“ odabran je sastavak Gabriela Jagatića iz 3.C.

Dvadeset i četiri učenika od 5. do 8. razreda (dvanaest djevojčica i dvanaest dječaka), kao predstavnici svojih razreda, natjecali su se u individualnim i ekipnim sportovima: skoku u dalj, sprintu, nogometu, rukometu, košarci, skakanju u vrećama, trčanju, potezanju konopca i štafeti. Ukupno je bilo moguće ostvariti 200 bodova. Najbolji su bili Leonarda Brkić iz 7.A (130 bodova) i Božidar Nikolić iz 7.B (140 bodova)! Moramo napomenuti da su se i svi ostali borili do posljednje sekunde i pobjeda im je izmaknula za samo nekoliko bodova. U ekipnom sportu, bolje su bile ekipe 6. i 7. razreda od ekipa 5. i 8. razreda.

Na kraju natjecanja svoje snage ekipno su odmjerili i učenici od 1. do 4. razreda i to u potezanju konopca, skakanju u vrećama i štafeti.

Natjecanje je proteklo u veselom tonu s puno zadovoljstva i dječjih osmijeha, a dobroj atmosferi svakako je pridonio i voditelj Roberto Anić. Tribine su se šarenile od zastava i transparenata te raznih rekvizita koji su proizvodili buku kakvu ova škola još nije imala prilike čuti!

Učenici 4.A  zaslužno su osvojili prvo mjesto za najbolje izrađeni transparent, a učenice Jana, Lara i Karla iz 5.D pokazale su se kao najvatrenije i najglasnije navijačice. Pobjednici su dobili pehare, a svi ostali natjecatelji prigodan Podravkin poklon.

Čestitke pobjednicima i svim natjecateljima u borbi, zalaganju i iskazivanju pravoga sportskog, pozitivnog duha. Naša škola dobila je sve pohvale i komplimente od komisija Podravke i Sportskih novosti, ali i samog voditelja projekta Zlatka Makara.

Veliko hvala svim navijačima, natjecateljima, organizatorima natjecanja, ali i učiteljima i svima ostalima koji su uveličali ovaj nezaboravni događaj za našu školu, a više o ovome čitat ćemo u subotnjim Sportskim novostima, nedjeljnom Jutarnjem listu te na portalu www.lino.eu, pa nikako nemojte zaboraviti kupiti svoj primjerak. smiley

Lino višebojac 2018.