« Ožujak 2024 »

DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Kornelija Petrović, 26. 4. 2017.

U ponedjeljak,  24. 04. 2017. u našoj školi  obilježili smo Dan planeta Zemlje. U obilježavanju toga važnog dana sudjelovali su učenici razredne i predmetne nastave zajedno sa svojim učiteljima.

U razrednoj nastavi učitelji su sa svojim učenicima pisali eko poruke Zemlji, sudjelovali su akciji čišćenja okoliša škole  u sklopu akcije Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš te je održano predavanje udruge Savskih lađara iz Rugvice o rijeci Savi, njenom toku nekada i sada te o raznim životinjama koje obitavaju u toku i uz tok rijeke Save. Također, na predavanju je opisano avanturističko putovanje Savskih lađara od Rugvice do grada Davora koje provode svako ljeto već pet godina.

U predmetnoj nastavi Dan planeta Zemlje također je obilježen na prigodan način te su tako 1. sat učenici 5. i 6. razreda poslušali predavanje Savskih lađara, a isto to predavanje 2. sat poslušali su učenici 7. i 8. razreda.  3. sat održan je Eko kviz za učenike 8. razreda koji su u skupinama po pet učenika iz svakog razrednog odjeljenja odgovarali na pitanja. Nakon prave borbe pobijedili su učenici 8. a razreda. Svim sudionicima dodijeljene su utješne nagrade, a pobjedničkoj skupini i prigodan poklon paket.  4. sat učenici su pisali eko poruke Zemlji koje su kasnije stavljali u predvorje  škole gdje su također izloženi plakati učenika. 5. sat održana je akcija čišćenja dvorišta i okolnog područja oko škole u sklopu akcije Zelena čista – jedan dan za čisti okoliš. Pojedini učenici iz Eko skupine škole sadili su cvijeće i uređivali  kamenjar u dvorištu škole.

Učenici su zaista uživali u svim aktivnostima i nadamo se da će im obilježavanje Dana planeta Zemlje ostati u lijepom sjećanju te da će shvatiti važnost očuvanja prirode i svakodnevne brige o okolišu, posebice onom koji ih okružuje!

Monika Marić

Dan planete Zemlje