« Ožujak 2024 »

OŠ RUGVICA U RUŽIČASTOM!!!
Autor: Sven Barić, 25. 2. 2016.

U srijedu, 24. 2.  u našoj školi prevladavala je ružičasta boja. Naime, učenici i djelatnici OŠ Rugvica bili su odjeveni u ružičaste majice ili su imali neki drugi ružičasti odjevni predmet.

O čemu se zapravo radi? Zadnje srijede u mjesecu veljači obilježava se Dan ružičastih majica,  poznatiji i kao Pink Shirt day. To je  program  prevencije vršnjačkog nasilja, a u Hrvatskoj ga je pokrenuo Centar za edukaciju i prevenciju.  Inicijativa je nastala u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Cilj obilježavanja je skretanje pozornosti djeci i mladima da se svi trebaju međusobno uvažavati te se boriti protiv nasilja.

U našoj školi obilježili smo  Dan ružičastih majica  i  radionicama; tijekom odmora učenici i djelatnici izrađivali su ružičaste majice od papira uz pomoć origami tehnike. Na njima su ispisivali svoje poruke o važnosti borbe protiv nasilja, a tijekom nastave održavale su se radionice o prevenciji nasilja i razgovaralo se s učenicima o spomenutoj temi. Svjesni činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika, prisutno svakodnevno u svim okruženjima, trebamo reagirati i pomoći zajednici u razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju.

Fotografije sa događaja pogledajte u fotogaleriji.