TULUM S(L)OVA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Sven Barić, 11. 11. 2015.

U sklopu projekta Tulum s(l)ova  koji se provodi u našoj školi, u petak, 30. 10. 2015. godine u školskoj knjižnici održan je noćni čitateljski susret učenika 7. i 8. razreda (njih 20-ak). Tim noćnim susretom započeo je projekt  čiji je cilj razvijati naviku čitanja iz užitka te na taj način olakšati učenicima razvoj vještine informacijskog čitanja koje je preduvjet za uspješan život i adaptaciju za cjeloživotno učenje.

Noćni susret započeo je u 19 sati uz pizze koje nam je donirao Restoran Ćurak iz Rugvice. Zatim smo se predstavili jedni drugima i složili oko pravila ponašanja. Glavni dio noćnog čitateljskog susreta je ceremonijalno čitanje; učenici čitaju tekst koji su odabrali (ulomak iz nekog romana, pripovijetke, poeziju, svoje pisane radove i slično). Učenici su odabrali ulomke iz Malog princa, Duge, Sijača sreće, Fantastičnog mačka Boba…, a pročitan je i jedan autorski rad učenice. Osim čitanja, igrali smo društvenu igru, družili se s učenicima iz OŠ Dvor preko servisa Skype te na kraju gledali film.

Naše veselo druženje završilo je u ponoć, ali projekt se nastavlja dalje. Skupina koja je prisustvovala noćnom čitateljskom susretu čita i dalje na području svoje lokalne zajednice;  prošlih godina čitali smo u Dječjem vrtiću Didi, Obiteljskom domu Čović, Domu zdravlja Rugvica te Ikei.

Provedbom ovog projekta potiče se čitanje, ali i doprinosi se kulturnim aktivnostima

u našoj lokalnoj zajednici, nudeći neobičnu kulturnu uslugu – čitanje naglas iz užitka!

Julijana Mihaliček

Klikom na "Opširnije" pogledajte fotografije sa događaja.

Slika 1

Slika 2